„Subtilus menas nekrušti sau proto“: šiuolaikinio budizmo vadovas

Subtilus menas nekrušti sau protoVisiems gyvenime būna sunku, o pabaigoje mes visi mirsime. Štai jums glaustai atpasakoju Mark Manson populiarios saviugdos knygos „Subtilus menas nekrušti sau (ir kitiems) proto“ turinį ir pagrindines mintis. Jeigu jums tiek pakanka, knygos galite ir nebeskaityti.

Tačiau jeigu esate pagautas socialinių tinklų spąstų ir patikėjęs, kad būtina visada būti laimingu, vengti problemų, siųsti ir gauti tik pozityvius signalus, ši saviugdos knyga jums nepakenktų. Net jeigu gyvensenos nepakeis, tai bent jau privers susimąstyti.

Esu skeptiškas saviugdos knygų atžvilgiu, nes paprastai jos neturi jokių praktiškų patarimų, tik daug įkvepiančių frazių. Neretai galima pasimesti, ar tikrai jau nesi skaitęs saviugdos knygos, nes tai būna tiesiog „tikėk savimi“ žodžių kratinys. M. Manson knygoje taip pat netrūksta šabloninių frazių, tačiau čia pastebėjau praktinių patarimų kaip tvarkytis su problemomis, tad knyga jau vien dėl to nusipelnė teigiamo vertinimo.

M. Manson knygą vadinu šiuolaikiniu budizmo vadovu, nes, nors ir nesu teologas, jo pateikiamos mintys primena budos mokymus. Autorius moko, kad svarbiausia pasirinkti tinkamas vertybes, pagal kurias gyvename, tuomet suprasti, kad bet kas gyvenime kelia problemų, tad jų vengdami tik trumpam save apgaunate. Pasak autoriaus, problemų nereikia vengti, tačiau reikia pasirinkti tokius tikslus, dėl kurių su problemomis būtų verta susidurti. Be to, reikia susitaikyti su tuo, kad visi mirsime, kitaip imsimės bergždžių darbų, siekdami tapti amžinais.

Autorius knygoje pateikia įdomių pavyzdžių iš garsenybių gyvenimo ir sieja tai su savo saviugdos pamokomis, nemažai dėmesio skiria savo asmeniniams išgyvenimams, jais remiasi, dėstydamas savo pažiūras. Tačiau skaitydamas šią knygą negalėjau nustoti galvoti, kad mintys jau girdėtos, pamokymai – nuvalkiotai, o pavyzdžiai – arba pritempti, arba išgalvoti.

Knyga nėra bloga, tik netinkama skeptiškai koučingo atžvilgiu nusiteikusiems.

Mark Manson „Subtilus menas nekrušti sau (ir kitiems) proto“, For Smart, 2017, 191 p.

1 komentaras

  1. Labas rytas.
    Ar galima užsisakyti knygą : Mark Manson „Subtilus menas nekrušti sau (ir kitiems) proto“, For Smart, 2017, 191 p.

    Pagarbiai
    Violeta Jotautienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *